Typologie spolužáků na tělocviku


Většina z vás si za svůj život prošla hodinami tělesné výchovy. Někomu se to líbilo, někomu ne. A jelikož lidi se dají škatulkovat podle všeho, tak tu sepisuju rozdělení podle všeho možného spojeného s tímto předmětem. Ne se všemi se setkáte, samozřejmě. To však neznamená, že neexistují. Páni, já píšu takové inteligentní úvody!


1. Profík

Dotyčný provozuje určitý sport již několik let, možná i něco vyhrál a je v tom fakt dobrý. Vyučující po něm neustále chce, aby ostatním předvedl, jak se to správně dělá. Pokud se jedná o hru, všichni ho chtějí ve svém týmu. Nachází-li se jich ve třídě víc, občas jsou nedobrovolně rozděleni, aby se vyrovnalo složení sil. Je jedno, že chtějí být spolu, prostě smůla.

2. Brouk Pytlík

Všechno ví, všechno zná, všude byl a tohle taky umí! Ačkoliv se prohlašuje za experta na danou aktivitu, nějak mu nejde. Prý má blbý den. Vlastně ten blbý den začal už na začátku školního roku. Pokud k vám přijde s radou na zlepšení, neposlouchejte ho. S jeho tipy byste se zhoršili (pokud to ještě jde a nejste jako já). Zapomíná i pravidla hry, na kterou má být expert.

3. Normál

Jde prostě o žáka na tělesné výchově. Něco mu jde líp, něco hůř, v ničem nevyniká, zároveň však není v ničem nějak extra strašný. Zhoršit se může, pokud poslechne rady Brouka Pytlíka.


4. Jelito

Ta nejsmutnější existence, na niž můžete v tělocvičně/na hřišti narazit. Zatímco ostatní si už svoje kolečka odběhli, on funí někde daleko za nimi. Cvik mu můžete vysvětlit a ukázat tisíckrát, stejně jej nezvládne udělat správně. Ten míč neodpinkne, i kdyby na tom závisel osud celé planety. Pokud by se jeho výkony natočily, vzniknul by film pojmenovaný "Zachraňte Jelito". Člověk by ho skoro litoval, kdyby dotyčný zrovna něco zas nezkazil. Stačí jediné Jelito v družstvu a hra je náhle na levelu hardcore, i kdyby zbytek tvořila hromada Profíků.
Jelita nejvíc nesnáší Jelita. Občas se dokonce viní i z věcí, za které nemohli. Prostě Jelita.

5. Bebí

Někdo kolem něj proběhne a on se hroutí k zemi. Zlomí si nehet a div nevyžaduje lékařskou péči. Nesmějte se, jeho úraz je opravdu vážný! Co když se mu do toho dostane infekce, hm? Chcete toho chudáčka mít na svědomí? To je od vás tak nelidský, jste zlí a šikanujete ho! Vůbec, co si učitel dovoluje tvrdit, že to nic není? Jen ať počká, až přijdou rodiče!

6. Úrazák

Zatímco Bebí si na tělocviku lámal nehty, Úrazák jde dál a lámou se mu kosti. Nedělá to schválně, nesimuluje, nic, prostě je to neskutečný smolař. Po nějaké době mu už ani nedovolují dělat ty náročnější věci, aby se náhodou zase nezmrzačil. Rychle si zvyká na bolest, neboť mu nic jiného nezbývá. Stejně je to jen otázka času, než vyfasuje uvolnění, po němž si oddychnou všichni. Teď už akorát zbývá zbavit se Jelita.

7. Nezničitelný

Je jedno, co po něm hodíte, jemu to nevadí. Ať spadne odkudkoliv, vždycky vstane, silnější než předtím. Ať se stane cokoliv, nikdy nedá najevo bolest. Možná je vzdáleně příbuzný s Chuckem Norrisem. Možná se tak prostě narodil. To nikdo neví.

8. Tkanička

Běží, běží, zakopne a leží. Proč? Protože se mu zase rozvázala tkanička na botě. Zaváže, běží dál, za chvíli mu někdo říká, že to má zase rozvázaný. Znova zaváže, cvičí a je to tady zas! Ta svině se rozvázala! Víc než tělocviku se tedy věnuje tkaničce bojující za svoji nezauzlenost a ptá se sám sebe, jestli celý svůj život nezavazoval tkaničky blbě. Klid, tím to není. Prostě tě nesnáší.

9. Necvičič

Je to rebel!
Zvláštní druh. Když se na něj podíváte, tak necvičí, ale je očividně propocený. Když se to tak vezme, nikdy jej nikdo neviděl při sportu. Pokud se někomu poštěstilo, zjistil, že Necvičič na tom není zas až tak špatně. Samozřejmě, když nedojde na týmové aktivity. Po hodinách tělesné výchovy dává najevo, jak moc zbytečné mu celé to divadélko přišlo.

3 komentáře:

  1. Našla jsem se pod bodem č.4, což jsem úplně čekala :D

    OdpovědětVymazat
  2. Ahooj nasla som si tvoj komentár na blogu thesunrises up. Vec sa ma tak že som sa príbehom zacala venovať súkromne preto som ich aj zmazala a začala dávať len na wattpade ibaže potom som uz úplne prestala písať. Ale je fajn sa cas od času vrátiť k tomu a zaspomínať si :)

    OdpovědětVymazat
  3. Geniální typologie. Já po celá svá základková a gymnaziální léta byla úplně jasné jelito. Ale kupodivu jsem to přežila. A kupodivu to přežili i ostatní, i když občas to bylo těsně. A líbí se mi inteligentní adresa tvého blogu.

    OdpovědětVymazat

[insert text]