Jak vytvořit silnou ženskou hrdinku?


Dnešní doba volá po silných ženských hrdinkách. Jak takovou postavu napsat? Čtěte dál a dozvíte se to!

  Co znamená "silná"?

  Jednoduše - mluvíme o fyzické síle. Psychická? K čemu? Když není badass, je to fňukna, již ostatní zachraňují.

  Vzhled

  Jistě, říká se něco o nesouzení na první pohled, avšak bylo by dobré vaši hrdinku nějak popsat. Je jedno, jakou variantu si zvolíte, pamatujte pouze na jedno - silná ženská hrdinka nemůže být hnědovlasá. Zrzka? Blondýnka? Černovláska? Nějaká jiná barva? Ano. Hnědá? Nikdy!

  A) Bábochlap. Být drsná totiž znamená být muž. Samozřejmě, až na to, že naše žena není muž.
  B) Rozevlátá hříva, výstřih, oblečení, co více odhaluje, než zahaluje... zkrátka sexy. Za všech okolností! Ať vás nenapadne ji během příběhu udělat nepřitažlivou, byť třeba na jeden moment! Právě vstala po prohýřené noci? Vyválela se ve špíně? Prošla něčím náročným (ať už fyzicky či psychicky)? Je vážně zraněná? Vždy přitažlivá.


  Povaha

  Drsná, drsná a... drsná.
  Že vaše hrdinka potřebuje nějaký propracovaný charakter? Kdepak, stačí jen, když nakope všem zadky. Koho by taky zajímaly věci jako osobnost, že jo? Stačí dvě - tři vlastnosti. On se v tom stejnak nikdo nimrat nebude.


  Minulost

  Existuje nepsané pravidlo, že za podělaný život silné hrdinky může chlap. Ve většině případů někdo dotyčnou sexuálně obtěžoval nebo znásilnil. Pokud tohoto byla ušetřena, čeká ji to v současnosti. Hlavně si nic nezjišťujte o tom, co oběti takových činů prožívají. Nikdy. Jste dost úžasní na to, abyste to dobře popsali i bez toho. Research je pro lamy.


  Sidekick

  Pomáhá-li naší hrdince muž, musí být zásadně neschopný. Jedině tak totiž dosáhnete rovnosti obou pohlaví. Nedává to smysl? Kdyby náhodou disponoval stejnými schopnostmi jako žena, oslabte jednoho z nich. Nejlépe tu silnou hrdinku.

  Žena? Samozřejmě, opět o něco méně schopná než silačka, ale zde ten rozdíl nemusí být tak markantní. Pokud jedna z dam vypadá jako chlap, můžete je i dát dohromady, jinak ne. Kdo kdy slyšel o páru dvou žen, jež vypadají jako ženy?


  Záporák

  Nesnažte se být originální. Prostě tam vrzněte toho, co jí ublížil v minulosti. Jestli chcete záporačku, musí být přitažlivější než hlavní hrdinka, jinak se zhroutí celý vesmír.
  Motivace? Prostě si něco vycucejte. V nejhorším může vždycky svůj motiv zapomenout, že ano.


  Konec příběhu

  A) Hlavní hrdinka si prohodí role se svým neschopným sidekickem. Zároveň přijde i o schopnost myslet a změní se v dámu v nesnázích, kterou je třeba neustále zachraňovat. Můžete o tom napsat pokračování.

  B) Stává se OP as fuck.

  C) Zahyne. Samozřejmě, popis umírání roztáhněte nejlépe na deset stran, neboť všichni si nadšeně přečtou sálodlouhé předsmrtné žblepty a prosby ostatních postav, aby přežila. Úplně nejlepší je, když pak vstane z mrtvých. Vůbec nejde o nic ohraného.


  Jak snášet negativní reakce na vaši silnou ženštinu?

  Vždycky jde o škaredé hejty, kašlete na to! Pořád pište, jak vás podobné kecy nezajímají. Pokud ji někdo nemá rád, určitě jde o sexistické prase nebo o pomátlou shipperku, jejímuž oblíbenému páru stojí v cestě právě ona hrdinka. Prostě nechápou její úžasnost. Plebs.


  Dodatky

 • Research je pro lamy. Ať jde o cokoliv.
 • Za všechno může patriarchát.
 • Silná žena nepotřebuje pomoc od muže. Pokud by ji byť jedinkrát potřebovala, šlo by o sexismus.

Žádné komentáře:

Okomentovat

[insert text]