Jak zaručeně pomoct člověku s depresemi?


Jednou jste nahoře, jindy dole. Může se stát, že dole bude váš blízký. Kvůli depresím. Jak mu zaručeně pomoct?


Způsob A:

Deprese? Ha ha! Takový výmysl! Zdraví máme přece jen jedno a to fyzické!
Pokud vám tedy začne někdo tvrdit, že má problémy, řekněte mu, že je prostě lempl a simulant. Nic mu nepomůže víc. Koneckonců, co je vám po jeho trápení? Ať přestane polehávat doma a maká! Hlavně, ať maká! Na naše děti sbíráme víčka!!!
Ups, to bylo trochu mimo téma.
Odborná pomoc? Na co, vždyť je zdráv!


Způsob B:

Všechno je jen v hlavě, jak jste se jistě dozvěděli na všelijakých čakrowebech. Ano, po pár hodinách pročítání článků na internetu budete o problematice vědět více než odborník. Všechny tyto přeúchvatné vědomosti předejte onomu člověku s depresemi. Hlavně, ať nebere prášky! Ty jsou pro sraby a kdo se sám nepostaví na nohy, ten ať se radši zahrabe pod zem! I kdyby na tom závisel jeho život, držte jej dál od antidepresiv.


Způsob C:

Litujte ho. Jakýkoliv člověk s fyzickým či psychickým problémem netouží po ničem jiném než být litován. Chudáček malej. Také mu neustále opakujte, ať se usměje. Neboť úsměv zvládne očividně všechno - vyléčí rakovinu, zachrání svět před zkázou nebo díky němu začnou pršet trakaře. Geniální. Za tohle si fakt zasloužíte Nobelovku!


Výsledek?

A: Dotyčný spáchá sebevraždu

Nadávejte na to, jak byl sebestředný a všem svým odchodem ublížil. Kdo teď bude vybírat víčka? Kdo teď bude vyplňovat tamhleto místo u stolu? Nadávejte, jak to jde! Stoprocentní úspěšnost!


B: Vyléčí se

Tak hlavně, že nesahnul na antidepresiva.
Pokud vyhledal pomoc a bere prášky, zatraťte ho. Stejně se mu všechny ty problémy jednou vrátí. Je to v hlavě! Chemické procesy v mozku? Co to je za nadávku? Tomu nerozumím!

2 komentáře:

  1. Bohužel, no. Důvod, proč jsem se tehdy téměř nikomu nevěřila a balancovala na hraně depresí půl roku. Ale super tip, už vím co dělat, až budu potřebovat trakař!

    OdpovědětVymazat
  2. Dělání smutky zahání. Ale depresi vyživuje. :)

    OdpovědětVymazat

[insert text]