Jak na film pro dospívající dívky?


Z nějakého důvodu jste se rozhodli, že natočíme film pro teenagerky. Jak na to?

1. Zápletka

O co vlastně půjde? Vyberte si!
A) Dívka se chce stát populární a získat kluka
B) Dívka chce kluka
C) Dívka chce mrtvolu (kluka)
D) Dívka chce zpívat a... chvíle napětí... kluka!
Vidíte? Je to snadné!

2. Prostředí

Střední škola, na tom není třeba nic rozebírat. Co jste čekali? Školku? Samozřejmě, taky by měla mít hlavní hrdinka kde bydlet, na bezdomovce tu nikdo není zvědavý.

3. Postavy

Hlavní hrdinka
Je jiná než všichni ostatní. Tak výjimečná, že při pohledu na ni všechny unikátní vločky tajou závistí. Pokud ji chceme udělat ošklivou, stačí, aby nosila brýle a rovnátka. Ty totiž zakryjí veškerou krásu a udělají z pohledné holky ošklivku na druhou. Na začátku není oblíbená, i přesto si však dokáže najít nějaké kamarády a okouzlit nejpopulárnějšího chlapce ve škole.


Kamarádka hlavní hrdinky
Jediný důvod její existence je podpora hlavní hrdinky, jinak ani propracovanou osobnost nemá, to by totiž byl zločin. Pokud se o ní něco dá říct, tak to, že je divná. Ne jiná, prostě divná. Proč? Protože to o ní říkají všichni ostatní! Stejně si však nakonec najde někoho podobně divného a vysměje se populárním dívkám.


Kamarád ve friendzone
Zamiloval se do hlavní hrdinky, ta jej však odmítla, neboť se zakoukala do nejpopulárnějšího kluka ze školy. Jeho osobnost je stejná jako u kamarádky hlavní hrdinky, kromě té zamilovanosti. Nakonec se dá dohromady s onou kamarádkou, protože jsou úplně stejně divní.


ON
Dívky po něm šílí, chlapci mu tiše závidí jeho harém. Je mimořádně hezký, avšak absolutně pitomý. Po nějakém čase stráveném s ním však hlavní hrdinka zjistí, že hoch má o dvě mozkové buňky víc, než tušila, což ji donutí se do něj zamilovat. Dělá nějaký sport nebo hraje na hudební nástroj. Na chvilku se zakouká do nepřítelkyně hlavní hrdinky, pak však pochopí, že své štěstí najde u té nejvýjimečnější vločky na světě. (Pokud jde o upíra, tak je inteligentní, ale straní se hrdinky, aby tu chuděrku omylem nezranil.)


Nepřítelkyně hlavní hrdinky
Nejpopulárnější dívka na škole, která si vytvořila svoji partu kamarádek. Všichni s ní chtějí být zadobře, protože kdo je proti ní, dostává sodu. Je krásná (= vyperoxidovaná blondýnka, co má na vrstvě make-upu trošku obličeje, vyhublou postavu a nosí nejnovější hadry) a okolí jí to pořád opakuje. Její povaha je odporná, neboť hezcí lidé nemohou být zároveň milí. Na konci stejně ostrouhá a skončí jako terč posměšků pro ostatní, její další osud však diváky nezajímá.


Nejlepší kamarádka sokyně hlavní hrdinky
Jde spíš o obdivovatelku než o nejlepší kamarádku. Svému vzoru ochotně vleze kamkoliv. Snaží se napodobit její chování, její vzhled, pořídila si i stejného pejska (pravděpodobně čivavu nebo něco pdoboného). Existuje zde šance, že nakonec svoji kamarádku zradí a přidá se k "dobru". Pokud tak neučiní, skončí stejně jako její "kámojda".


Nepodstatné členky party sokyně hlavní hrdinky
Všechny se oblékají stejně, nosí stejné účesy a vůbec, prostě dělají stejné věci. Chovají se jak smečka oddaných psů a kdykoliv své paničce ochotně olížou boty. Když se zavelí, že se bude šikanovat tamten, ony půjdou. Když se bude skákat z okna, hupsnou a ještě si to užijí.


Nepodstatní členové party okolo NĚJ
Hromada svalů, mozek utekl - možná až na jednoho, kterého si stejnak drží kvůli tomu, aby mu sem tam strčili hlavu do záchoda nebo ho zamkli ve skříňce.


Nepodstatný zástupce minority
Černoch, gay, Asiat... to je jedno! Stejně nejsou důležití pro děj příběhu.


4. Děj podrobněji

A) Naše hlavní hrdinka už má plný zuby let neustálých posměšků a chce se stát populární. Její kamarádka a kamarád ve friendzone ji v tom plně podporují. Sundá brýle a rovnátka, přičemž zuby se jí najednou zázračně narovnají i bez nich. Čím víc její popularita stoupá, tím víc si jí všímá ON, neboť do té doby pro něj nebyla dost dobrá. Začne se měnit i povahově, což znepokojí její kamarádku a kamaráda ve friendzone. V průběhu filmu dojde k pár střetům s nepřítelkyní a její partou. Vše skončí dobře - hlavní hrdinka dostane svého kluka, kamarádka kamaráda ve friendzone a nepřítelkyně psychickou šikanu, její další osud nás však nezajímá.


B) To samé, akorát není třeba tolik popularity. Do děje také zakomponujte pár trapných momentů.


C) Dívka se zabouchne do kluka, jenž je jiný než všici ostatní, ale ukáže se, že je mrtvý. Kamarádka ji varuje, ale hrdinka neposlouchá, neboť jí očividně borec vysál mozek. Když jí někdo řekne, ať někam neleze, tak tam vleze a málem umře. Naštěstí se včas objeví její princ na bílé rakvi a noc je zachráněna.


D) Hlavní hrdinka má talent na zpěv (= je naprosto průměrná, ale všem se líbí její mečení), proto se rozhodne jít do sboru/založit skupinu a jít na nějakou soutěž. Kamarádka a kamarád ve friendzone ji podporují, nepřítelkyně si z ní dělá srandu. Svým mečením okouzlí i JEHO. Postupuje do finále soutěže, na které málem nedorazí kvůli něčemu, její přátelé ji však podpoří. Nakonec to všem ukáže, a i když nevyhraje, vyslouží si nejhlasitější potlesk u publika. Poté ji ON políbí a všichni, až na nepřítelkyni, jsou šťastní.

1 komentář:

  1. :D Z nějakýho důvodu jsem Čím víc její popularita stoupá, tím víc si jí všímá ON četla, jako že si jí všímá OSN, a vlastně mi to ani nepřišlo v kontextu vůbec divný :D

    OdpovědětVymazat

[insert text]