Jak na fantasy jména?


Určitě to znáte - máte promyšlený příběh, svět, postavy a zbývají vám akorát jejich jména. Nechcete jim dát "naše", neboť tam se přece vše vyvíjelo absolutně jinak, takže mají úplně jiné jazyky. Sami nejste moc zběhlí ve vymýšlení takových věci a z fantasy generátoru jste už vypotřebovali veškerá jména do vašich jiných projektů. Co teď?

Začneme tím jednodušším, co už jsem v jednom z minulých návodů radila - prostě párkrát naslepo něco namačkejte na klávesnici, ono se z toho něco vyvrbí. Třeba hx,jbn. Perfektní jméno pro hlavní město nějakého státu. Pokud z nějakého důvodu nejste schopni vykonat tuto činnost, tak vám sem dávám seznam jmen pro postavy:
fgbngbxk
hzmifdxl,
xdcb j
dxufbgif
etářic
íořlrsydc
ůlizzf
rifknmcv
ijmn


Teď by to chtělo nějaké řeky nebo hory:
ydrghj
mzhg
rftk
m,zdfl,
čwr§ydx
úřůyl


Města, státy:
yershsngj
kjrgb ,
!KHxfk
rf§ v§ b
§ú hv-.v,m c


Flora, fauna:
gbvnckm
ůoylkmn
wzasdhf
okjhbv
ucifxjn
m.mh
waefn
zgh
wehbjpokjhgf


Vidíte, jak to hned jde! Takových nových jmen!


Další způsob bude vyžadovat Google překladač. Vyberte si nějaký neznámý jazyk, který stejně nikoho tady nezajímá. Máte? Výborně, teď se bude překládat. Víte, jak jsem psala na začátku to s tím vývojem jazyků? Ups... komu to vadí? Stejně nikdo nepozná, jakou řečí to je, když nevyberete něco známého.


Hlavního hrdinu pojmenujte podle nějakého poznávacího znaku - třeba Jizva, Oko, Zelenofialové vlasy. Nemusí jít nutně o něco vnějšího, můžete zvolit i povahovou vlastnost - Debil. No řekněte, není to vtipné, když je jméno vašeho protagonisty vlastně nadávka?


To samé udělejte i s vedlejšími postavami. Můžete je pojmenovat i dle jejich funkce v příběhu - Mentor, Umře první, Dostane sodu od ježka na straně sto sedmdesát.


Města pojmenovávejte stylem "Hlavní město, Hezké město, Tady se narodil hlavní hrdina" apod.
Co státy? Nechte si třeba přeložit "Východní země" a pak ta dvě slova oddělte pomlčkou, takže vám vznikne "Východní-země" v nějakém cizím jazyce. Geniální! Takhle pokračujte dál.
Nezapomeňte namíchat jazyky z různých jazykových skupin, ať to zní dobře! Koho zajímá, že je to nekonzistentní?


Mimochodem, se jmény souvisí i to, jestli mají vaše postavy příjmení, patronyma, nebo něco úplně jiného. Namixujte to, i když jsou všichni z jedné země! Kašlat na systém! Otec hlavního hrdiny se jmenuje třeba "fgnjjdys vdhdkjsyb" a hlavní hrdina je "sknfdsjfdmn, syn fgnjjdys".


Neváhejte a pojmenujte je všechny ještě dnes!

1 komentář:

  1. Já vím, že tenhle článek už jsem u tebe kdysi četla a nějak reagovala, ale teď mi náhodou přijde naprosto geniální pojmenovat postavy podle funkce v příběhu :D Dostane sodu a Umře první vejdou do domu, ze kterého se ozývají podivné zvuky. A naprosto jasný a v podstatě hotový příběh je na světě jedinou větou! :D

    OdpovědětVymazat

[insert text]