Jak zabránit šikaně dítěte?

Článek je z ledna 2015, proto referendum, "Nelogična" a narozeniny.


Je to tady. Nelogična si opět vzpomněla, že má blog! Počkat, nepoužila jsem tenhle úvod už u jiného článku? Na to nezáleží. Spíš záleží na tom, kde je slibovaný článek o tom, jak poznat, že byste měli žít bez internetu. No, momentálně v mé hlavě. Vzhledem k chystanému referendu na Slovensku (ano, mluvím o té Alianci za rodinu) jsem se opět dočetla, že děti by neměly být adoptované homosexuály kvůli šikaně. Zapřemýšlela jsem tedy, co všechno může být impuls k šikaně, a sepsala to do tohoto jedinečného článku. Čtěte dál, nebudete litovat, slibuju!


Nikdo z nás nechce, aby nějakému drobátku bylo ubližováno pidizrůdičkami. Nikdo však nesepsal návod na zajištění toho, aby se tyto věci neděly.

1) Samozřejmě, nesmíme povolit adopce homosexuálům. To by bylo šikany! Naučit lidi toleranci je moc namáhavý, tak radši zůstaneme u toho nepovolení. Samozřejmě, pokud se u kluka během puberty ukazuje, že zřejmě patří k menšinové orientaci, zakážeme mu randit s klukama. Ostatní by ho kvůli tomu mohli šikanovat, chudáčka. U holek to zas až tak nevadí, to přece hochům přijde sexy.

2) Jenže co s dětmi v dětských domovech? No, radši je nepustíme do školy, dokud je někdo neadoptuje, jinak by se jim někdo mohl vysmívat, že nemají rodinu. Prostě tohle je jediné rozumné opatření.

3) Pro jistotu oddělíme nečeské děti od českých. Však by je ta naše hovádka šikanovala! Na Vietnamce by čongovali, Rusů se ptali, kolik alkoholu vypili, atd.

4) Tlustým dětem zakážeme jít do školy, dokud nezhubnou. Někdo by je mohl kvůli váze šikanovat.

5) Moc hubené děti taky do ústavu nepustíme, avšak z opačného důvodu.

6) Zakážeme dětem mít neobvyklé koníčky, poslouchat neobvyklou hudbu a oblékat se neobvykle. Však to přímo volá po šikaně!

7) Zároveň nesmí být úplně mainstream, jinak se jim začnou posmívat, že jsou ovce.

8) Děvčata budou mít povinně dlouhé vlasy a kluci krátké. V opačných případech by je totiž někdo mohl začít urážet! (Samozřejmě, v ani jednom případě nesmí jít dohola. Nikdy!)

9) Dětem jakéhokoliv menšinového náboženského vyznání taky zakážeme školu. Však by je někdo začal mlátit a prohlašovat, že jejich tatík je terorista či jiné ptákoviny.

10) Zakážeme děti. Žádné dítě = žádná dětská šikana. Konečné řešení.

Ehm, snad jaksi chápete, co tímhle článkem chci říct, né? Rozhodně nechci říkat, že mám narozeniny. Už zase. Jsou nějak často. Už si můžu udělat zbrojní průkaz na auto (ne, v mém případě se tomu opravdu řidičák říkat nedá), avšak nevím, kdy toho využiju. Hned asi určitě ne. (Update: stále jsem toho nevyužila.)

Žádné komentáře:

Okomentovat

[insert text]