Jak volit jako ten největší machr?


Vím, tenhle článek jsem měla sepsat už včera, tohle je dost na poslední chvíli. No co, v nejhorším to využijete v budoucnu. Však ony ještě nějaké volby budou. Snad. Není nad optimismus, že ano.

Jste už ve věku, kdy můžete volit, ale absolutně netušíte, co máte dělat? Nezajímali jste se dřív o politiku? Jsou ostatní dospělí členové vaší rodiny nevoliči? Nevadí! Se vším vám poradím. Už jsem jednou volila, což znamená, že jsem neskutečný profík a můžu radit ostatním. Prostě úplnej veterán!

Co udělat před volbami?

"Proč se ta holka tak blbě ptá? Každýho přece napadne, že bych si měl/a prostudovat program, ne?"
Ha ha. Co vás to napadá za úplnou blbost? Vy si vážně myslíte, že všichni čtou programy politických stran? Kdepak! Místo toho se podívejte na pár volebních spotů, pusťte si kousek nějaké debaty, který je vytržený z kontextu, přečtěte si statusy politiků na FB a pak se rozhodněte svým srdcem. Hlavně si neověřujte nic z toho, co říkají. Máte vybráno? Výborně!

Nyní přišel čas na další bod. Jakmile jste se rozhodli, že podpoříte stranu X, dejte to všem najevo. Rvěte se za ně v internetových diskuzích, pohádejte se kvůli nim se zbytkem rodiny, dejte si je na profilové fotky na všech sociálních sítích, vylepte si jejich plakáty v pokoji, sežeňte si "body pillow" s nimi. 
(ano, tohle jsem myslela)

Vzpomínáte si ještě, jak jsem zmiňovala tu hádku se zbytkem rodiny? Pohádejte se s každým, koho znáte, kvůli politice. Volby jsou přece důležitější než vztahy s lidmi okolo vás! Proč byste se dál měli přátelit s někým, kdo má jiný pohled na politiku než vy? 

Je tu den D. Jak to tam mám hodit?

Nejprve by asi bylo dobré vědět, kam s tím hlasem máte jít. Ha ha. Pokud nevíte, nezjišťujte to. Intuice a volební lístek vaší oblíbené strany vás tam dovedou. Taky se můžete motat všude možně a až najdete někoho dalšího, kdo jde k volbám, a na rozdíl od vás ví, kde je obecní úřad nebo škola, přicucněte se k němu.

Před vstupem do volební místnosti zjistěte, že jste občanku nechali doma. Odejděte a už se nevracejte. Nemá to cenu. Stejnak byste tam něco pokazili, protože před lidmi se vždycky nějak ztrapníte. Určitě jde o znamení!

Pokud jste se dostali do volební místnosti a měli jste občanku, tak gratuluji, osud vám přál. Všechny ty roky vašeho života směřovaly přesně k tomuto momentu. Užijte si to. Ještě, než dáte svůj volební lístek do obálky, nakreslete na něj něco hezkého pro ty, co to pak budou sčítat. Třeba nějaký sluníčko. Nebo domeček. Vytáhněte svůj mobil těsně před tím, než hodíte obálku do urny, a vyfoťte si selfíčko. O tom to je!

2 komentáře:

  1. Ty seš přímo božská!!! :D :D :D Ta adresa je přímo do-ko-na-láááá. Já se nahlas opravdu zasmál. .) Jak je to inteligentně zařízené - super nápad! A ten obrázek ve článku - další božská věc. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. ...a pokud se nemůžete rozhodnout mezi ANO a SPD, hoďte do jedné obálky dva lístky, uděláte tím tomuto státu velkou službu! :D

    OdpovědětVymazat

[insert text]