Jak na správný konspirační rozbor?


Jednou za čas se vám stane, že zabloudíte na nějakou konspirační stránku a tam najdete rozbor nějakého díla. Zíráte, co všechno v tom byli schopni najít, jak úžasně dokázali některé věci vytrhnout z kontextu, a na poněkud zvláštní interpretaci díla. Ptáte se sami sebe, jestli byste byli schopni takovou hloupost geniální věc taky vyplodit. Ano! Všechno jde, když k tomu máte dobrý návod.


Co potřebujete?
Nějaké to dílo na rozebrání - může jít o cokoliv, ale hlavně doporučuji něco, co bylo inspirováno konspiračními teoriemi (nebo je paroduje)
Blog, na kterém si to vaši čtenáři přečtou
Chuť psát
Konspirační náladu
Návod
(A taky asi počítač, no) (a elektřinu)

Jak postupovat?
1. Přečtěte si/podívejte se/zahrajte si to, co chcete rozebírat. Nebo taky ne. Vůbec, nedělejte to. Informace si taky nedohledávejte, to dělají jen maturanti, co přečetli jednu knihu z dvaceti. Spoléhejte na to, že ono dílo nikdo z vašich čtenářů nezná.
2. Vemte svoje logické uvažování a defenestrujte ho. Stejně k ničemu není. Hlavní jsou přece pocity a INTUICE, jak vám řekne každá druhá konspirační stránka.
3. Začněte bušit do klávesnice. Pište.
4. Víte, jak jsem říkala, že vlastně nemusíte nic ani nic dohledávat? Tak teď hledejte. Najděte náhodné scény, úryvky, cokoliv vytrženého z kontextu. To hoďte někam do vašeho textu. Připište k tomu něco extra konspiračního.
5. Pokud píšete o díle, které paroduje konspirační teorie, chovejte se, jako kdyby šlo o něco extrémně vážného. V konspiračním světě parodie neexistují. To jsou jen iluze způsobené chemtrails.
6. V podstatě máte hotovo. Zveřejněte.
7. Pokud se mezi čtenáři najde někdo, kdo ono dílo viděl/četl/slyšel/hrál/něco dalšího, prostě ho zablokujte, ať nekazí zábavu. To samé platí i pro čtenáře neznalé, avšak nesouhlasící s vaším rozborem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

[insert text]